Program Maratónu 2019+plakát

  1. MAraton 19.cpt-2 VÝCHODOČESKÝ UMĚLECKÝ MARATÓN 2019

 

 

SRPEN

 

  1. srpna: V. ročník udílení cen Jaroslava Golla za literaturu faktu (v 17.00) na zámku Karlova koruna v Chlumci nad Cidlinou (organizátor spolu s KALF), Marcella Marboe, Jiří Hrabinec

 

 

ZÁŘÍ

 

  1. září ve 13 hodin: Jan Stejskal – literárně-hudební pořad HLEDAČI POKLADŮ – Vejvanovice, kulturní dům

 

  1. – 22. září: Martinská poetická jeseň – setkání literátů ve slovenském Martině (Libuše Matysíková)

 

  1. září: Olga Novotná: Křest knihy Skáče blecha zvesela, Městská knihovna
    Jablonec nad Nisou

 

  1. září ve 14 hodin: Jan Stejskal: Vraclav – kostel – CTNOSTI A NEŘESTI (literárně-hudební pořad)

 

 

ŘÍJEN

 

  1. října v 15 hodin: Slavnostní zahájení 15. východočeského uměleckého maratonu, Historický sál radnice Statutárního města Pardubice

 

  1. října až 20. prosince: Výstava ilustrací JMB 100 plus v čítárně Městské knihovny v Lanškrouně

 

  1. října v 11 hodin: Hlavní nádraží v Praze, křest knih „Literáti na trati“ (zastoupeni členové SVčS)

 

  1. a 12. října: Prezentace Střediska východočeských spisovatelů na 29. Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě. Konkrétně v sobotu 12. října: 10:30 hodin – Středisko východočeských autorů se představuje. Eva Černošová, Jiří Faltus, Věra Kopecká, Jiří Lojín, Lubomír Macháček, Štěpánka Saadouni, Milan Sochora, Iva Tajovská, František Uher. V prostoru PEN.

 

  1. října v 10 hodin: Autorské čtení Václava France v MKS Mělník v rámci vyhlášení 25. ročníku literární soutěže Mělnický Pegas

 

  1. října dopoledne: Knihovna Police n. Metují – beseda se žáky ZŠ s hostem Dnů poezie J. Poljanskou, Věra Kopecká

 

  1. října v 17 hodin: Knihovna Broumov – Beseda Věry Kopecké s hostem Dnů poezie J. Poljanskou

 

  1. října v 15 hodin Občanská záložna v Přelouči: Křest sborníku: Dvacet šest východočeských autorů a sedm ilustrátorů o barvách života. Představení hosta 20. Dnů poezie J. Poljanské a představení antologie 20. Dnů poezie

 

  1. října dopoledne: Knihovna Města Hradce Králové, beseda pro žáky ZŠ a SŠ s hosty Dnů poezie J. Poljanskou, M. Kapustou a organizátorkou V. Kopeckou

 

  1. října v 17 hodin: Knihovna Města Hradce Králové, beseda pro veřejnost s hosty Dnů poezie J. Poljanskou, M. Kapustou a organizátorkou V. Kopeckou

 

  1. října dopoledne: Vystoupení hostů 20. Dnů poezie v Broumově na gymnáziu Broumov a ZŠ Hradební a ZŠ Masarykova a beseda hostů se žáky broumovských škol v Broumovském klášteře

 

  1. října od 17 hodin v Opatském sále Broumovského kláštera – zahajovací pořad 20. Dnů poezie v Broumově

 

  1. – 21. října: 20. Dny poezie v Broumově – mezinárodní setkání básníků, vystoupení zahraničních hostů festivalu, podvečerní program na pozvání organizačního výboru Polsko-českých Dnů křesťanské kultury
    v Ludwikowicích u Nové Rudy: vystoupení účastníků 20. Dnů poezie v Broumově
    vernisáž výstavy Věry Kopecké Krajiny příhraničí

 

  1. – 26. října: Věra Kopecká na III. mezinárodní konferenci poezie (Velkopolské oddělení ZLP)

 

 

 

LISTOPAD

 

  1. – 8. listopadu: Věra Kopecká: 42. Mezinárodní poetický listopad (Poznaňské oddělení ZLP)

 

  1. listopadu v 19 hodin: Čtení z románu Utrpení docenta H. na Laskavém večeru ve Společenském domě ve Slatiňanech: Marcella Marboe a Jiří Hrabinec

 

  1. listopad od 9:30 hodin Pardubické poetické setkání na scéně Divadla 29, (ul.Svaté Anežky České 29) Pardubice

 

  1. – 17. listopadu: Věra Kopecká: 16. mezinárodní festival Básníci bez hranic v Polanici (Wroclavské odd. ZLP)

 

  1. listopadu v 19 hodin: Autorské čtení Jany Bednářové a Martina Vídenského v knihovně Kulturního centra Letohrad

 

  1. listopadu ve 14 hodin: Jan Stejskal: Chrudim, kostel NPM (náměstí) -KRÁLOVSKÁ LÍPA VYPRÁVÍ

 

  1. listopadu: Knihovna v Polici n. Metují: Beseda s autory SVčS (Burčíková, Šlechta, Kopecká)

 

  1. listopadu v 18 hodin: Vystoupení v rámci Dne poezie s programem Život ve verších aneb Poezie od kolébky po rakev, Václav Franc a jeho literární přátelé, Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně

 

  1. listopadu: Libuše Matysíková: Den poezie v Němčicích nad Hanou spojený se křtem sbírky Třpytivé podoby roku

 

  1. listopadu v 13:30 hodin, Pardubické střípkyvyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže v sále Jana Kašpara (budova C Pardubického kraje)

 

  1. listopadu v 17 hodin: Východočeský literární salon, hostem Evy Černošové bude Iva Tajovská, Knihovna města Hradce Králové

 

  1. listopadu v 17:30 hodin: Autorské čtení Jaroslava Jonáše a Martina Vídenského v Městské knihovně v Týništi nad Orlicí

 

Listopad v Městské knihovně v Jablonci nad Nisou pořad „Listování“ verši Olgy Novotné

 

 

PROSINEC

 

  1. prosince: Věra Kopecká – besedy s dětmi na ZŠ v Osicích

 

  1. prosince v restauraci Pod Terasami: Zakončení 15. Východočeského uměleckého maratónu 2019 v Hradci Králové

 

  1. prosince v 16 hodin: Jan Stejskal – zámek Nasavrky – LÁSKA TI SÍLU DÁ

 

  1. a 15. prosince Eva Černošová – literárně-hudební večer, bude upřesněno

 

  1. prosince v 16 hodin: Divadlo Chrudim – spoluúčast Jana Stejskala na koncertu místního orchestru (LÁSKA…)

 

  1. prosince v 16 hodin: Jan Stejskal, Vysoké Mýto – S-klub – autorské čtení (LÁSKA…) Všechny akce se spoluúčastí skupiny „Nestejskáme si“

MAraton 19


Publikováno: 2. Říjen 2019

Další příspěvky

Logo SVčS

Archív aktualit

  • Říjen 2019 (7)
  • Září 2019 (3)
  • Červen 2019 (2)
  • Duben 2019 (3)
  • Únor 2019 (1)
  • Leden 2019 (1)
  • Prosinec 2018 (4)
  • Listopad 2018 (3)
  • Říjen 2018 (3)
  • Září 2018 (4)
  • Duben 2018 (1)
  • Březen 2018 (1)
  • Prosinec 2017 (3)
  • Listopad 2017 (5)
  • Říjen 2017 (4)